Účinky kratomu

20 května, 2023

Kratom se vyrábí z rostliny Mitragyna speciosa. Používal se již v daleké historii, v oblasti přírodní medicíny. Díky jeho energetickým účinkům byl často používán chudšími obyvateli, kteří ho užívali, aby si dodali více energie a vydrželi těžkou práci, kterou musí vykonávat. V současné době už si nemusíme kratom sbírat sami, ale můžeme si ho pohodlně koupit v některém kamenném obchodě anebo, což je častější případ, na e-shopu. Kratom si můžete koupit v nejrůznějších podobách, například prášek z kratomu nebo kratom extrakt. Kratom v současné době není v České republice zakázaný a může se tedy legálně podával, jen není veden jako potravina, ani jako léčivo, takže by neměl být využívaný pro léčení různých nemocí a obtíží.

energie

Proč je kratom v poslední době tak populární? Mohou za to účinky, které má na náš organismus. Pro hodně lidí slouží jako zdroj energie. Při správném, nižším dávkování, funguje jako skvělý nakopávač pro náš mozek. Účinky kratomu jsou podobné, jako účinky silné kávy, takže vám velmi pomůže, pokud trpíte nedostatkem energie. Máte pocit, že máte malé sebevědomí?

přednáška

I s tím vám může kratom pomoci. Jeho účinky jsou mimo jiné i to, že vás uvolní, dostanou do stavu relaxace a dokáží pozvednout vaše sebevědomí. Je dobré si třeba kratom dát tehdy, kdy vás čeká nějaká důležitá událost, na které se chcete cítit uvolněně. Pozor, nezkoušejte to ale, pokud jste nikdy kratom neužívali. Jeho první užití je dobré vyzkoušet si tehdy, kdy v případě potřeby budete moci zůstat doma. Skvěle také odbourává stres. V dnešní uspěchané době jsme plní stresu. Ze zaměstnání, z financí, z rodiny, vztahů a podobně. Měli bychom se naučit se stresem pracovat a pro jeho snížení nám může pomoci právě kratom, který navozuje lepší náladu a pomáhá nám s tím, abychom zase mysleli pozitivně a optimisticky.