Stěhování za každého počasí

11 dubna, 2023

Jestliže si objednáte pro stěhování v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ stěhovací firmu, a určíte přesný termín, nejlépe v předstihu jednoho měsíce až šesti týdnů, bude pro stěhováky závazný. Budou s ním počítat, a pokud se nedohodnete jinak, začnou v obvyklou pracovní dobu mezi osmou a devátou hodinou ranní. Na místo se dostaví se stěhovacím vozem a začnou jej postupně plnit vašimi věcmi, anebo, máte-li ještě objednanou demontáž nábytku, budou provádět tuto činnost.

papírový karton

V každém případě vyjedou do terénu v jakémkoli počasí, a jediná překážka, která je může zastavit, jsou neočekávané meteorologické jevy, jako například sněhová kalamita a neprůjezdnost silnic, anebo vichřice, která znemožní bezpečnou jízdu po silničních komunikacích. S tímto vědomím byste však měli počítat i vy, a to hlavně z toho důvodu, abyste byli zajištěni vy i vaše věci před nějakou újmou.

krabice pro stěhování

Silný vítr – pokud není vítr vysloveně kalamitní, stěhovací firma bude svou práci vykonávat i za nepříjemných větrných poryvů. Silný vítr může s některými věcmi pohazovat a může je při nárazu na zem nebo na stěnu poškodit, proto buďte důslední v jejich balení, například u zrcadel, nábytkových desek či velkých domácích spotřebičů. Zároveň buďte opatrní i na sebe, aby vás vítr nesrazil na chodník a nezpůsobili jste si zlomeninu.

Prudký liják, bouřka a krupobití – mějte pro jistotu u sebe v pohotovostní tašce připravenou pláštěnku, protože deštník vám „sebere“ jednu ruku a nic většího s ním nepřestěhujete. A dojde-li k bouřce, raději počkejte a neriskujte úder bleskem – totéž platí pro stěhováky, kteří by si za bouřky měli dát „pauzu“.

Námraza – v zimních měsících nespoléhejte na náhodu, ale vytvořte si rezervu v podobě posypového materiálu, abyste jej měli připravený na obou místech – jak tam, odkud se stěhujete, tak i v místě, kde budete nyní bydlet. Vhodný je zejména kyblík s pískem a spolu s ním i dva pytlíky soli.