Škoda Rapid

19 března, 2023

Škoda auto je největší čeká automobilka a také je největší firma podle tržeb. Škoda sídli, v Mladé Boleslavi, kde se také nachází největší výrobní závod. V česku má Škoda, ještě dva další závody, a to v Kvasinách a ve Vrchlabí. Firma vznikla ze společnosti Laurin a Klement což byla firma, která vznikla v roce 1895 a vyráběla jízdní kola, motocykly a automobily a v roce 1925 jí koupil strojírenský podnik Škoda. Některé z prvních modelů aut škoda byly vyvíjeny ve spolupráci s italskou firmou Pellegati. V automobilce v té době pracovali asi 3750 dělníku a 500 úředníků. Velký zvrat však přišel, když se škodovka spojila s německým celosvětově působícím koncernem Volkswagen Group.

Sídlo škodovky v Mladé Boleslavi.

Toto spojení se stalo 16. dubna v roce 1991. Volkswagen odkoupil 30 % akcií společnosti Škoda. Dnes už Volkswagen vlastní 100 % akcií Škody. První roky pod křídly Volkswágnu nebyly pro škodovku moc příznivé, protože se hodně propouštěly zaměstnanci. V roce 1991 se v Československu prodalo pouze 27 tisíc automobilů. V roce 1995, započal nový montážní závod v Mladé Boleslavi, kde se poté o rok později začal vyrábět nový automobil Škoda Octavia. A od té doby se tyto vozy úspěšně prodávají do celého světa. V roce 204 vzrostly prodeje Škodovky od skoro 13 %, prodalo se rekordních 1 037 200 vozů.

Škoda Rapid 1.4 TSI DSG

Škoda Rapid 1.4 DSG, je liftback nižší a střední třídy, který představila Škoda v roce 2012. Výbava vozu je: škrabka na led zakomponovaná v krytu hrdla nádrže, oboustranný koberec, vyjímatelný koš, držák na pití, kapsy a háčky. K dispozici je také displej s GPS nebo také audio systém se vstupem i na USB. Design modelu navrhoval Jozef Kabaň. Pokud si chcete pořídit, kvalitní ojeté vozy, tak můžete na, Škoda Rapid 1.4 DSG Autopůjčovna Milan. Škoda Rapid se prodává v benzínové verzi a to v, 1,0 TSI, 1,2 MPI, 1,2 TSI, 1,4 TSI, a také v dieselové verzi a to v 1,6 TDI, 1,4 TDI.