První menstruace

24 dubna, 2023

Každý rodič těžko nese, že jejich děti už dávno nejsou malé, ale že pomalými krůčky vstupují do dospělosti. Čím dříve se s tím rodiče srovnají, tím lépe pro všechny. Dospívající děti jsou velmi citlivé na jakékoliv zákazy a špatné zacházení, prostě puberta je zkouška trpělivosti pro obě strany. Je potřeba se vzájemně tolerovat, ale především v sebe mít důvěru. Zvláště u dívek je to velmi důležité pro jejich vývoj v sexuální oblasti. Menstruace a sex jsou v tomto věku velmi důležitá témata, která i dnes řada rodičů odbývá zakoupením nějaké knížky. Jenže ani sebelepší kniha nenahradí důvěrný rozhovor mezi rodičem a dospívající dívkou.

žena prádlo

Menstruace je velice zrádná v tom ohledu, že může přijít už okolo desátého roku věku. Je to způsobeno zrychlenějším dospíváním vlivem všudypřítomných hormonů. Proto čím dříve na toto téma se svou dospívající dcerou zahájíte rozhovor, tím lépe zejména pro ni. Bude tak připravená na to, že menstruace může dostat v podstatě z minuty na minutu bez jakýchkoliv předchozích náznaků.

vložky a tampony

Je potřeba s dívkami probrat, jaké mají možnosti ochrany
Od kamarádek a z internetu nejspíš už i vaše dcera tuší, jaké hygienické pomůcky má používat. I když se tyto informace dozví od někoho jiného, stejně je potřebuje slyšet i od vás, jakožto od nejbližší osoby. Nabídněte jí, že si spolu menstruační pomůcky prohlédnete a vysvětlíte si, jak a kdy se používají. Pro takto mladé dívky jsou vhodné menstruační kalhotky. Vyrábí se v několika velikostech. Nabídnout tak můžete i menstruační kalhotky pro silnou menstruaci
myfemini.cz, protože i mladé dívky mívají menstruaci silnější. Kalhotky jsou skvělé, protože jsou savé, komfortní a diskrétní.

Za menstruaci se stydět nemusí
Nezapomeňte na to, že za menstruaci rozhodně není potřeba se jakkoliv stydět. Otevřený vztah k vlastnímu tělu je klíčem ke spokojenému životu.