Připravte zahradu na jarní měsíce

19 března, 2023

Přípravy se dotknou nejen úklidu doma a chystání na velikonoční svátky, ale také prostoru, který v teplých jarních měsících zřetelně ožívá a probouzí se po dlouhé a tuhé zimě. Jak jste možná správně poznali, nejedná se o nic jiného než o zahradu. Zahrada vám přes celý rok poslouží mnoha způsoby, a proto se vyplatí více než ji zanedbávat se o ni pořádně postarat. Krásně upravená zahrada má totiž poté šanci stát se vaším příjemným útočištěm pro pracovní dny a místem zábavy ve dnech volných. V čem tedy spočívají hlavní úkoly, bez jejichž provedení byste zahradu nechat neměli?

Moderní zahradní bazén

Základním úkolem je rozmyslet si, k jakému účelu vám bude zahrada sloužit a až poté se věnovat jejím úpravám. Pokud se totiž rozhodnete zasázet na ní obrovské množství květin a zeleniny, budou úpravy vypadat nejspíš diametrálně jinak, než jestli budete mít záměr využívat ji jako dětské hřiště a relaxační prostor pro vás obohacený například o bazén. Ať se již rozhodnete pro jakoukoliv z možností, nezapomeňte na to, že kouzlo drtivé většiny zahrad spočívá v tom, že jsou upravené nebo působí útulném dojmem. Na zahradě se tudíž snažte o pravidelné sekání trávy, díky čemuž se zároveň vyhnete přemnožení klíšťat či jiné havěti.

Přepravka se švestkami

Některé zahradní chodníky jsou navíc obohaceny o rostliny i mezi spárami jednotlivých kachliček, což je věc, o kterou rozhodně nestojíte. Nebojte se v těchto případech využít čištění venkovní dlažby– bude to lepší než se sklánět s bolavými zády dlouhé hodiny nad zemí a rostlinky vytahovat svépomocí. Nezapomeňte ani na to, abyste se na zahradě cítili pohodlně a doplňte ji o prvky, díky kterým se stane pohodlným https://www.slevomat.cz/sleva/829039-primark-dresden-levne-pohodlnym-vlakem-nejen-z-prahy místem vašeho odpočinku, a to ať už při pouhém sezení na lavičce a sledování poklidného okolí nebo s motykou v ruce při okopávání nové zasazených rostlinek.