Nová hypotéka

26 června, 2023

Jsem opravdu hodně nadšená a těší mě, že jsme se s přítelem dohodli, že budeme ještě alespoň čtyři roky nebo pět let bydlet v nájmu, než se oba dva rozhodneme, že budeme chtít bydlet spolu. To hlavně kvůli tomu, že jsme si do budoucna chtěli vzít nějakou hypotéku. Věřte mi, že je opravdu hodně způsobů, jak člověk může bydlet. A to buď ve vlastním domě nebo ve vlastním bytě nebo také v nájmu. A je opravdu hodně lidí, kteří třeba například žijí opravdu celý život v nájmu. Jenomže když to nakonec fakt spočítáte, tak to vyjde opravdu velice nespravedlivě a draze, protože moje babička už bydlí čtyřicet let v jednom malém bytě.

Jak bydlíte vy?

Bydlí o velikosti dva plus jedna a platí tam s energiemi patnáct tisíc korun, takže když to spočítejte, že dá patnáct tisíc korun měsíčně na nájem a vynásobíte si to čtyřiceti lety, tak to potom jde opravdu hodně do peněz. A co úspory? Na to už asi nezbude. Myslím se, že kdekdo, když bydlí celý život v nájmu s velkou rodinu a platí vysoký nájem, tak se taky může stát, že třeba například ten byt i dvakrát přeplatí. Mě by se tohle tedy vůbec nelíbilo a vážně by mě to vadilo! Tohle právě je nevýhoda toho, když žijete v nájmu.

Vlastní dům je prima.

Ale když třeba se podíváte na webové stránky hypoteka-bez-registru.net, kde zjistíte, že existují opravdu kvalitní a výhodné hypotéky, jako například nebankovní hypotéka bez registru, tak třeba otočíte kartu a začnete uvažovat úplně jinak. Je toho opravdu tolik, co byste mohli vyzkoušet, že byste ani tomu nevěřili. Já sama jsem také o nějaké hypotéce už uvažovala, že bych si ji vzala i sama, jenomže opravdu potom je složité, když vám vypadne příjem. To, jak potom budete splácet hypotéku? Proto doporučuji, abyste si hypotéku vždycky brali ti lidé, kteří se milují a plánuji spolu bydlet. Nebo vy byste zvládali splácet nebankovní hypotéku bez registru úplně sami? Samozřejmě, že to jde také, na tom není nic špatného, ale ve svou se to lépe táhne.