Nastává čas venkovních her

20 listopadu, 2022

Jednou z oblíbených her, kterou si může zahrát celá rodina a stačí pro ni vyhradit malý plácek v zahradě, jsou takzvané Vikingské kostky. Dřevěné, kterými si všichni hráči vyzkoušejí nejen zručnost, ale rovněž soustředění a dobrou volbu hrací strategie. Rovný povrch, ohraničený tyčemi je možné vytvořit i v parku či přímo na pláži během dovolené. Na které si tuto házecí hru si jistě oblíbí i všichni přátelé. Protože jak velkost hřiště, tak obtížnost hodů lze měnit podle situace. Stejně tak oblíbený Kroket. Ke kterému je potřeba zajistit 6 palic a stejné množství dřevěných koulí.

Venkovní hry

Startovací a cílový kolík. A nezbytných deset branek. Tuto společenskou venkovní hru je možné provozovat jak s dětmi, tak v kolektivu spoluzaměstnanců či rodinných příslušníků při společných oslavách. Pravidla jsou jednoduchá a chytře vymyšlené balení umožňuje přenášet hrací náčiní i do vzdálenějších míst. Mnozí z nás si z dovolené ve Francii přivezli vzpomínku na skupinky hráčů Pétanque. Kteří tuto hru provozují během léta a podzimu každodenně. Příjemně strávený čas s kamarády je jim tou nejlepší odměnou. Na výběr jsou dvě možnosti. Hrací koule mohou být jak kovové, tak ze dřeva.

Hrajeme si v zahradě

Ty bývají barevně upraveny, aby měl každý z hráčů odlišnou. Rovněž jsou zdobeny broušením či soustružením. Sady jsou v nabídce pro osm hráčů, dodávány s proutěným košíkem, ve které jsou přenášeny podle vývoje hry. Nezbytným pomocníkem je kulička a průměru čtyř centimetrů, které se přezdívá prasátko. Pálkové hry si rády zahrají opět všechny generace. Jenom oblíbenost bývá rozdílná. Děti si rády zahrají ty klasické. Jak házení podkov, kroužků či bourání plechovek  Ty odrostlejší zase pro barevnost a dynamiku, obzvláště během rodinné dovolené, si rády s vrstevníky zahrají Discgolf – disky. Které jsou pružné, lemovány hranou, která je odolná nárazům. V hrací sadě jsou tři velikosti s rozdílnými potisky. A dospělí se rádi přidávají při házení Šipek. Stačí pověsit terč a hra, vyžadující soustředění a přesné zacílení, může začít.