Kempování v přírodě versus pobyt v hotelu

30 září, 2023


Trávit dovolenou lze velice různorodě a jedním ze způsobů, jak si užít skutečný relax bez doprovodu okolních rekreantů v hotelích či penzionech je kempování v přírodě. Jestliže si zvolíte vhodné místo, může to být dovolená snů. Máme pro vás tip, kam se vypravit, a kde můžete prožít báječných čtrnáct dnů na konci srpna. Vydejte se spolu s námi do Vysokých Tater.

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry jsou velmi oblíbenou destinací tuzemských i zahraničních návštěvníků, a tomu se také přizpůsobují ceny tamních ubytovacích zařízení. Jinými slovy, ubytování je zde velmi drahé, což může kazit dobrý dojem z tamního prostředí. Jestliže se však dokážete uskromnit a ubytujete se tu v některém z autokempů, bude to v mnohém i výhodnější.

pitná voda

Výhled – z tatranských kempů je fantastický výhled na horské panorama, protože bývají umístěny v delší vzdálenosti. Za slunečného počasí, což se vám může poštěstit právě ke konci srpna, to bude pohlazení na duši.

Lepší kontakt s přírodou – spát v kempu mezi smrky a borovicemi, na travnatém povrchu, je něco úplně jiného, než být uzavření v hotelovém pokoji, kde před vámi na stejné posteli spalo v tomto roce nejméně padesát lidí. Pochytáte tu jejich energie nehledě na to, že pravoúhlé stěny pokojů negativní energii dobře udržují v prostředí a jistý čas trvá, než se to tu vyčistí.

Cena – vystačíte-li s vlastní přípravou pokrmů a nápojů, a máte-li k dispozici kempinkové vybavení, jako je vařič, kanystr 5l na vodu, vhodné lůžkoviny pro spaní pod stanem nebo v karavanu, přijde vás pobyt v horách na přibližně stejné peníze, jako kdybyste zůstali o dovolené doma.

Žádní snobové – také nemáte rádi snoby, co kazí ovzduší v hotelových prostorách? S takovými lidmi je pobyt otravný a dovolená pak nestojí za nic. V kempu obvykle na snoby nenarazíte a bývá tu větší pohoda a klid a dostatek času na volnočasové aktivity.