Jako živá

26 ledna, 2024


Při návštěva obchodního centra budete procházet kolem výkladních skříní obchodů s oblečením, a z každé výlohy na vás bude koukat několik figurín, oblečených dle současné módy. Budou to ženské, mužské, ale i dětské figuríny, které jsou převážné štíhlé a mladistvého vzhledu. Není divu, vždyť mají upoutat naší pozornost a tak jim každý obchod musí věnovat velkou pozornost a pečlivě volit, jak je nastylizuje a co jim obleče. Jenže všichni nejsme stejné postavy a o tom něco ví každá švadlena.

Navštívit soukromou švadlenu a nechat si ušít šaty na míru, to je občas nutností všech, kteří nemají konfekční velikosti oblečení. Ale neznamená to, že nutně musíte být obézní. Stačí abyste byli vysoké nebo naopak malé postavy, nebo měli fyzický handicap, třeba jednu ruku kratší a nevystačíte si s nabídkou v běžných obchodech.

krejčovská panna

Každá švadlena musí být připravená ušít oblečení na nejrůznější typy postav. Její jedinečnou pomůckou je krejčovská panna, protože právě na ní může dotvarovat rozešité šaty. Krejčovská panna se dá nastavit na různé velikosti, což práci švadlenkám velmi usnadní. Vlastníte šicí stroj a umíte to s ním? Budete se divit, kolik budete mít zájemců o opravy oblečení, pokud to rozšíříte třeba jen u vás v domě. Málokdy jsou kalhoty dlouhé tak jak potřebujeme, občas je třeba dětem zašít díru na koleni a určitě se najde i nějaká slečna, která bude chtít originální šaty ušité na míru.

krejčovská panna

Pořídit si krejčovskou pannu je pak jen otázkou času, protože vám ušetří práci a i pro případné další zájemce jsou šaty, které budou naaranžované na krejčovské panně mnohem atraktivnější. A co si budeme povídat, každý přivýdělek se hodí, takže proč skrývat váš šicí talent jen pro členy vaší domácnosti. Všímáte si figurín ve výlohách? Některé jsou děsivé, ale některé dokáží opravdu zaujmout, abyste zašli do obchodu nakouknout.