Jak vyživovat vaši kůži?

27 května, 2023

Mnoho žen má strach ze stárnutí. Je to naprosto normální a přirozený strach. Má ho většina žen, protože jsme každý den zvyklé se upravovat a zkrášlovat ať se líbíme ostatním a hlavně sobě. Být krásné je naše poslání a když nám to stáří vezme tak jsme naštvané a smutné. Proto hodně žen ve stáří řeší problém s vráskami. Vrásky má ale naprosto každý. Není proto třeba být kvůli tomu smutný, ještě když jdou vrásky poměrně redukovat. Samozřejmě vrásky nejdou úplně odstranit, protože ve stáří se v kůži špatně tvoří kolagen, který přirozeně vyplňuje prázdná místa. Pokud se ve stáří špatně tvoří je jasné, že prázdná místa nejsou dokonalé vyplněna. Tím se nám tvoří vrásky, které chceme tak moc odstranit. Odstranit ale nejdou, to je třeba si uvědomit. Jdou ale vyplnit. Jak je tedy možné jsem vrásek trošku zbavit?

kolagen

Každý známe různé pomůcky pro vyplňování vrásek. Hodně se tohoto bojí, protože si myslí, že vyplňování vrásek automaticky znamená injekce. To ale není pravda. Obrázky se dají samozřejmě vyplnit i šetrnější formou a nemusí vám u toho nutně někdo píchat injekci do kůže. Do kůže se má totiž pro vyplnění vrásek nanést právě čistý kolagen na pleť, který se ve stáří špatně tvoří. Tento kolagen se dá na kůži nanést jednak v krému, který si pořídíte v každé lékárně případně u dermatoložky, nebo se dá požívat formou tablet. Je to tablety bývají buď jako prášek, který si zamícháte do pití nebo kompletní které pitím zapijete. Do těla tak dostanete velmi potřebný kolagen. Ten samozřejmě vyplní prázdná místa a kůže se stane pružnější.

kolagen

je třeba ale kůži také promazávat. Kůže se stává starší i když není dost hydratovaná. Pokud je kůže vyschlá, budou se vrásky tvořit ve větší míře. Snažte kůži ne vysušovat zbytečně a pokud jdete na slunce namažte se opalovacím krémem. I to totiž velmi pomáhá vaši kůži, kterou navíc ochráníte před UV zářením a nebude tak rychle stárnout. Je to velmi důležitá péče!