Jak vyzdobit svatební tabuli?

23 září, 2023


K svatbě neodmyslitelně patří také svatební oběd. Snad na každé svatební hostině budete mít svatební tabuli, kde se bude odehrávat důležitá část svatby. Jak ale na dekoraci svatební tabule, zasedací svatební pořádek a podobně? Zasedací pořádek je samozřejmě důležitou věcí. Měl by se řídit určitými zásady etikety, které nám říkají, kam koho posadit. Ve finále je ovšem na novomanželech, kam se rozhodnou, koho usadit. Pravidla etikety by měli jít stranou, pokud by se kvůli zasedacímu pořádku měl například někdo cítit nepříjemně. S tím, aby každý našel později své místo, by vám měli pomoci svatební jmenovky na stůl.

svatba

Stoly můžete seskládat podle libosti. Nejčastěji se ale používá sestavení stolů do písmene T nebo U. V čele by samozřejmě měli sedět novomanželka a novomanžel. Vedle nich pak zaujmou místa jejich rodiče, a po jejich bodcích zase svědek ženicha a svědek nevěsty. Dále už se usazují víceméně libovolně rodiny novomanželů a jejich přátelé.

svatební hostina

A jak na dekoraci?

Dekorace by měli ladit k celkové výzdobě svatby. Pokud máte svatbu sladěnou do určité barvy, měla by tak být sladěna i slavnostní tabule. Oblíbenou barvou je například růžová. Musíte s ní zacházet s citem, aby nepůsobila příliš sladce. Proto je třeba se držet spíše pastelových odstínů, starorůžové nebo pudrově růžové. Doplnit se mohou bílou barvou, krémovou, a dobře budou vypadat i prvky zlaté, nebo naopak stříbrné či šedé. I modrá barva je vhodná pro výzdobu svatební tabule. Především tmavšími modrými odstíny získáte skvělou tabuli s nádechem luxusu. Pokud budou modré prvky ještě z mírně lesklého materiálu, uvidíte, že svatební tabule získá úplně jiný rozměr. Dále můžete tabuli vyzdobit v přírodním stylu, kdy použijete přírodní materiály, jako je lýko, sušené květiny, dřevo a podobně. Finančně nenáročná výzdoba, která rozhodně bude mít ohromující dojem.