Jak na dokonalou pleť?

5 ledna, 2023

V reklamách a u celebrit vídáme dokonalou pleť bez jediné chybičky. Jenže už si neuvědomujeme, že jde často o několikahodinovou práci vizážistů a o retuš. Mnoho žen trápí kruhy pod očima, akné, začervenání pleti, žilky nebo rozšířené hry a jizvičky po akné. To všechno jsou věci se kterými jde něco dělat. Buď můžete chodit na speciální kosmetické procedury, kde se zbavíte jizev i žilek, a nebo můžete zkusit kosmetiku. Je asi jasné že kosmetické zákroky jsou sázkou na jistotu, ale jsou také hodně drahé a někdy je potřeba na ně chodit častěji.

pleťová maska

Základem je kvalitní péče o pleť
Skutečně dobrou kosmetiku za pár korun neseženete. Jde o to aby měla kosmetika dobré složení a aby skutečně měla na pleť vliv. To se o kosmetice za pár korun říct opravdu nedá. Na trhu je velké množství kosmetiky, tak jakou si vybrat? Především by každá žena měla zkoušet kosmetiku podle vzorků a nekupovat hned plné balení, mohou to být vyhozené peníze.

Nechte si poradit
Jestli se v kosmetice sama nevyznáte, na sociálních sítích najdete Mnoho profilů s tímto tématem, kde se jejich zakladatelky opravdu v kosmetice vyznají a tak máte šanci že zde najdete tip na svůj kosmetický grál. Aktuálně je v módě korejská kosmetika, která má velmi dobré složení a skvělé výsledky na pleti. V poměru s levnou kosmetikou je dokonce kvalitnější, protože jí spotřebujete méně a hlavně uvidíte výsledky.

kosmetické produkty

Ani správně zvolená kosmetika vám ale k ničemu nebude, pokud budete dělat pořád dokola stejné chyby. Je potřeba dodržovat základní rutinu v péči o pleť.

  • Nikdy nechoďte spát neodlíčená
  • Odličujte se nejlépe dvousložkovou metodou – nejprve odličovací olej a poté čisticí pěna/gel
  • K pleti se chovejte jemně, nedřete ji
  • Neškrábejte se
  • Nesahejte si na ni během dne špinavýma rukama
  • Nepoužívejte příliš mnoho produktů najednou
  • Používejte SPF

Dodržujte tyto kroky a vaše pleť bude o mnoho lepší.