Jak by měla vypadat zdravá snídaně?

16 března, 2024


Pokud se snažíte žít zdravě, rozhodně byste neměli zapomínat na snídani. Snídaně je základ. Bez snídaně byste neměli být, jelikož by vám potom chyběla energie do dalšího dne.

Jak by měla vypadat taková zdravá snídaně?

Vejce

Vejce jsou skvělou volbou. Mají vysoký obsah bílkovin a také udržují dlouho pocit sytosti, takže nedostanete hodinu po snídani hned hlad. Obsahují také důležité živiny, jako jsou antioxidanty, vitamíny A, B nebo vápník. Vejce doplněné o zeleninu, ovoce nebo celozrnné pečivo jsou skvělým začátkem dne.

snídaně

Řecký jogurt

Ze všech jogurtů je řecký tou nejlepší volnou. Má vysoký obsah bílkovin, ovšem malý obsah tuku a kalorií. Obsahuje také vysoký obsah probiotik, které jsou dobrá pro zdraví našich střev. Pokud vám nechutná řecký jogurt, můžete zkusit skyr, který je na tom podobně. Řecký jogurt se skvěle hodí k čerstvému ovoci, ořechům nebo ovesným vločkám.

Ovesné vločky

Když už mluvíme o ovesným vločkám, i ty jsou skvělou volbou k snídani. Jsou bohaté na vlákninu a komplexní sacharidy, které vás udrží dlouho syté. Obsahují také hořčík, zinek nebo železo. Ovesné vločky jsou skvělé do mléka nebo do přípravu ovesné kaše.

Celozrnné tousty

Celozrnné tousty jsou skvělou volbou, pokud máte rádi pečivo. Tousty mají vysoký obsah vlákniny a jedná se o komplexní sacharidy, které se pomalu tráví. Můžete ho navíc konzumovat každý den jinak. Skvěle se k nim hodí kvalitní šunka, sýry, tuňák, džem s vysokým obsahem ovoce nebo kombinace ořechového másla a banánu.

smoothie

Smoothie

Pokud nestíháte, skvělou volbou může být smoothie. Smoothie je v podstatě rozmixované ovoce, s mlékem, vodou nebo alternativou mléka. Můžete do něj přidat cokoliv a jedná se o výživnou a vitamínovou bombu.

Pití

Ke snídani musíte i něco pít. S kávou buďte opatrné. Raději zvolte černý čaj, zelený čaj, bylinkový čaj nebo ovocné čaje. Případně je ke snídani skvělou volbou voda s citrónem, která nastartuje váš metabolismus.