Dokáže zázraky

19 června, 2023

Káva dokáže s našim tělem doslova zázraky. Dokáže nám zpříjemnit den a dokáže nás udržet na nohách. Dát si něco dobrého si občas musí každý, nejde jen plnit povinnosti a přežívat. Život si musí člověk taky trochu užít. Proč by zrovna nejlepší zrnková káva nemohla být tím, co vám den vylepší? Kávu známe všichni, protože se sehnat všude. Koupit se dá jako mletá, zrnková, ale i v podobě instantní kávy, nápojů v sáčku nebo jako hotová káva v kavárně či ve stánku nebo v automatu. Kdo si potrpí na dobrou chuť a kvalitu, tomu ale jen tak nějaká káva stačit nebude.

šálek kávy

Kde sehnat kvalitu?
Jestli si chcete dát opravdu dobrou kávu, měli byste pro ni vyrazit do kavárny, kam putuje z pražírny, a nebo přímo do pražírny. Právě způsob pražení dělá kávu tím čím je. Pražírny si objednávají sklizenou kávu, která čeká na upražení. Dá se říct, že každá pražírna má svůj způsob pražení, díky čemuž jde opravdu rozeznat, odkud která káva je. Obecně se dá říct, že byste se měli vyvarovat kávě ze supermarketu, protože tady většinou najdete kávu levnou, tudíž s jistotou lze říct, že kvalitní příliš nebude.

zrna kávy

Kvalita kávy spočívá v její chuti a vůni. Dobrá káva bude vždy vonět čerstvě, a proto byste ji měli vždy namlít před přípravou. Každý milovník kávy má doma mlýnek na kávu a další pomůcky k přípravě jeho oblíbené kávy. Někdo si vystačí s plně automatickým kávovarem, který vám stisknutím jediného tlačítka dokáže připravit kávu i s mlékem či dokonce ledem. Nejlepší kávovary si kávu samy i nametou, takže můžete mít doma kávu jako z kavárny.

Jsou i lidé, kteří berou přípravu kávy jako svůj odpočinkový rituál, a tak si ji připravují pouze ručně. V takovém případě mají lidé doma různé filtry, konvičky a třeba i džezvu. Kávu je možné i u vás doma připravit na různé způsoby, neochuďte se o skvělou chuť nelepší kávy přímo z pražírny.