Dětský pokoj

26 února, 2024


Máte děti? Pak jistě víte, že čím více rostou, tím více si začínají utvářet svůj pohled na život, začínají se jim líbit určité barvy a věci. A k těmhle věcem patří i návrhy dětských pokojů https://bydesign.cz/cat/detske. A navrhnout dětský pokoj tak, aby se vašemu dítěti líbil, není vlastně vůbec jednoduchá záležitost.

s

Hračky – každé dítě chce mít v pokoji svoje hračky, proto je mu tam dejte tak, aby je vidělo a mohlo si s nimi hrát. Určitě má i nějakou oblíbenou hračku, tak tu dejte někam na místo, aby byla co nejvíce vidět. Znám to sama. Dcera má několik oblíbených hraček a když je nemá u sebe a pak je uvidí úplně na jiném místě, tak je naštvaná, roztěkaná a začne brečet, a to samozřejmě nechci, takže její oblíbené hračky dávám vždycky na to stejné místo.

Barvy, tapeta – pokud si vaše dítě oblíbilo nějakou postavičku z kresleného seriálu, tak mu ho tam dejte jako tapetu, určitě ho to potěší. A pokud má oblíbenou barvu, tak můžete vymalovat přesně tou barvou i stěny. Pořád lepší barevné stěny než bílé, a to u dětí platí dvojnásobně tolik.

d

Celkově se ale zkuste zeptat, co by vaše dcera, nebo syn chtěl do pokojíčku, a jak by si představoval, že bude vypadat. Pokud už je větší a umí mluvit, tak vám to stoprocentně prozradí. Další základ je mít v dětském pokojíčku teda alespoň dle mého názoru postýlku, kde bude dítě nejlépe samo spát. Moje dcera ještě nespí sama v postýlce a věřte mi, kdybych měla možnost vrátit čas a učit ji to od samého začátku, tak to určitě udělám. Ale čas už nevrátím. Zatím spí dcera s námi v posteli, ale doufám, že se brzy naučí spát i v postýlce. Přece jenom už je velká a na posteli se všichni tři moc nevyspíme. Pořád ale čekám, že se spaním v postýlce přijde dcera sama, ale zatím se nic neděje, tak uvidíme časem, snad se to nějak vyvrbí a bude to bez problémů, věřím tomu.