Co dělat když vypadne proud?

5 února, 2024


Bez elektřiny se dnes nikdo neobejde
Moderní společnost je závislá na elektřině. Elektřina je skvělý pomocník, který nám ve všech oblastech života dokáže pomáhat a zvyšovat komfort života. Bereme ji jako samozřejmost. Jsem na ni zvyklí celé generace. Jen málokdo ale uvažuje nad tím, co nastane, když elektřina nebude. V případě živelných pohrom prostě elektřina nebude. Není, ale třeba hned přemýšlet nad pádem moderní civilizace tak jak ji známe dnes. Většinou jde v případě silných bouřek o výpadek trvající pár dní, ve výjimečných situacích, jako nastala při tornádu na jižní Moravě, jde o výpadek, který je v řádu týdnů vyřešený.

instalace panelů

Na elektřinu dnes máme ovládání chytrých domácností. Když máme elektřinu k dispozici, proč bychom ji nepoužívali? Ovládání například vstupu do domu pomocí telefonu, sledování bezpečnostních kamer, alarmy nebo dálkové dobíjení auta nebo ovládání spotřebičů je pro velkou část lidí, kteří žijí v moderních domech, samozřejmost. Jenže když elektřina nepůjde, nic z toho nebude dostupné. Vstupy se mohou zablokovat a pračku si nepustíte. Ideální je mít úložiště elektřiny, které budete mít k dispozici v případě potřeby. K tomu je nutné mít nainstalované solární panely, které vám výrobou elektřinu uloží na později. Jednou z možností je bateriové úložiště hes Joyce-energie.cz, které můžete získat spolu se solárními panely od nás.

solární panely

Řešení na míru
Každá domácnost je jiná, každá má jinou spotřebu elektřiny, a tak je logicky pro každého řešení jiné. Navrhneme možnosti přesně pro vaše potřeby a zašleme vám cenovou nabídku, kde se dozvíte nejen ceny za materiál a instalaci, ale i informace o panelech a bateriích. Využijte možnost pořídit si zařízení, které vám vyrobí elektřinu a uloží ji do baterie. Takto vyrobenou elektřinu využijete například při silné bouřce, která způsobí výpadky po celém okrese.