Bezpečně v zimě na horách

23 února, 2023

Rádi cestujete a vyhledáváte trochu extrémnější zábavu než je polehávání na pláži? Co třeba hory a to nejen v létě, ale i v tuhé zimě, je to něco, co vás baví? Pokud jste milovníci zimy, tak jistě víte, že nejdůležitější je kvalitní oblečení a oblečení vhodně vrstvit. V zimě na horách není problém jen se samotnou zimou, jakože nízkými teplotami, ale většinou i s větrem, který značně pocitovou teplotu snižuje a také se sněžením. Vhodné oblečení do takového počasí je třeba pořádně uvážit a rozhodně počasí nepodceňovat.

Není nic divného, když si na sebe oblečete i pět vrstev oblečení. Počínaje spodním termoprádlem, tričkem s dlouhým i krátkým rukávem, mikinou a bundou s nepromokavým povrchem na závěr. Všechno toto oblečení můžete koupit od firmy Maloja, která nabízí kompletní nabídku outdoorového oblečení. Maloja oblečení je v mnoha velikostech a mnoha barevných kombinacích. Vyberete si u nich oblečení jak pro horskou turistiku, tak pro lyžování nebo cyklo vyjížďky.

turistika

Správné oblečení vám někdy doslova může zachránit život, protože prochladnou za větrného počasí na horách je otázkou chvilky a pokud ztratíte cestu a budete na túře déle než jste plánovali, dojde vám teplý čaj v termosce a třeba i zapadne slunce a vy budete nuceni zavolat si záchranu horské služby, je příjemné být alespoň částečně chráněný před nepřízní počasí a ne promrznout v oblečení, které promokne a vítr je profoukne.

turistika

Můžete mít různé sny, třeba stát celou noc někde pod hvězdami za polárním kruhem a koukat na polární záři. Ale ani tu nejkrásnější polární záři si nevychutnáte, pokud budete promrzlí na kost, takže nepodceňujte oblečení ani obuv a kdykoliv vyrazíte do přírody, dobře zkontrolujte jaké má být počasí a přiberte vždy raději něco navíc než abyste prochladli a litovali, že ta mikina, co zůstala doma, by se vám přece jen hodila.