Bazénová kvalita vody

17 března, 2024


Proto, abyste si otestovali kvalitu vaší bazénové vody, existuje spousta přípravku, které si můžete koupit. Rozhodně kvůli tomu nebudete volat odborníky, aby vám přišli změřit kvalitu, a složení bazénové vody, abyste měli jistotu. Nikdo, si nebude brát vzorky do laboratoře, to je rozhodně přehnané a jsou to zbytečně vyhozené peníze. Bazény se většinou napouští s vody, kterou normálně užíváte v domácnostech, a proto nepotřebujete speciální rozbory z laboratoře. Většinou, vás zajímá jen pH vody nebo zda je voda vhodná ke koupání, což zjistíte právě ze změření pH vody. Někdy, by vás to ani nenapadlo testovat vodu, ale může se vám zdát zakalenější nebo testy provádíte pravidelně, aby nedošlo, k znehodnocení vody.

Tester bazénové vody

Při koupání se do vody uvolňují různé látky a voda se může kazit, ale většinou se o čistotu postará kvalitní filtrace a zajistí křišťálovou čistotu. Když máte bazén krásně čistý, jsou tyto testy naprosto zbytečné, ale když se vám na vodě něco nezdá, že zapáchá nebo má jinou barvu, či je nepříjemná na kůži je dobré si test kvality vody udělat. V obchodě, kde mají příslušenství k bazénům, koupíte i testery bazénové vody. Mohou být na různých principech. Můžete mít kapalinové, kdy do trochy bazénové vody kápnete barevná činidla a pak podle barevného kontrastu hodnotíte k jaké barevné škále je vaše voda nejblíže. Je to oční porovnání, žádné složité výpočty, ani nic podobného.

Tester bazénové vody

Dále můžete koupit papírové testery, které jsou na podobné fázi, ale činidlo je již aplikované v pevném stavu do polštářků, na testovaném papírovém proužku. Když, strčíte proužek do vody, dojde k aktivaci činidel a testovací zóny se zabarví do určité barvy, která se pak podobně jako u předchozího testu hodnotí s předlohou. Můžete mít test na jeden parametr, jako je pH bazénu nebo na více. Zda je voda zásaditější nebo kyselejší a podobné věci. Už jste někdy testovali vodu?